10 důvodů, proč investovat do kvalitní lněné košile

10 důvodů, proč investovat do kvalitní lněné košile

Kvalitní oblečení z módy nevyjde. Ale když začneme uvažovat o ceně, pokládáme si mnoho rozumných otázek, které vedou k té hlavní: Pokud si koupím dražší kus oblečení, bude to stát za to? V případě lněné košile, kterou můžete nosit celé léto a dokonce i po zbytek roku, říkáme hlasité ano. 10 důvodů, proč na ni nedáte dopustit ani vy:

1. Je 100% přírodní

Naše lněná košile je vyrobena ze 100% lnu, což je ekologický a obnovitelný přírodní materiál. Ve srovnání s bavlnou vyžaduje pěstování lnu výrazně méně vody.


2. Vysoký komfort


Len je známý svou výjimečnou prodyšností a schopností odvádět vlhkost. V horkých letních dnech je tedy mnohem pohodlnější než např. umělé materiály, ve kterých se více potíme.


3. Detaily, o kterých budete vyprávět


Od knoflíků po štítek, každý milimetr naší košile je navržen s důrazem na vysoký standard řemeslného zpracování a udržitelnou výrobu.


4. Skutečná trvanlivost


Lněné vlákno je vysoce pevné a odolné. Lněná košile proto vydrží dlouho, a to i při častém nošení.


5. Jednoduchá elegance


Len má jedinečný, přirozeně elegantní surový vzhled, který se hodí jak na volný čas (a samozřejmě na dovolenou!), tak do formálního prostředí.


6. Dopad na životní prostředí


Výroba lněné látky má ve srovnání s jinými materiály menší ekologickou stopu, což z lněné košile ve spojení s dlouhou životností činí velmi udržitelnou volbu.


7. Je hypoalergenní


Len je přirozeně hypoalergenní a antibakteriální, a proto ho vřele doporučujeme také jako ideální materiál do ložnice.


8. Regulace teploty


Len má schopnost regulovat tělesnou teplotu. V létě tedy jemně chladí a v zimě naopak hřeje. Nejen proto je lněná košile tím pravým oblečením na léto.


9. Dotek místo slibů


Po několika praních se náš len stává měkčím a příjemnějším na dotek, což ještě zvyšuje komfort nošení.


10. Snadná údržba


Lněná košile se snadno udržuje, místo praní ji můžete občas jen vyvětrat. Pokud oceňujete přirozeně pomačkaný #rawlook, není potřeba ji žehlit.

 

Ještě nejste rozhodnutí? Podívejte se na 3 outfity se lněnou košilí pro ženy i muže.

Zpět na blog