Lněné oblečení. Ideální outfit i na zimu & tipy jak o len pečovat

Lněné oblečení. Ideální outfit i na zimu & tipy jak o len pečovat

Lněné oblečení a jeho postupný návrat na výsluní nemusíme představovat. Naše lněná kolekce se stala naprostým bestsellerem na léto a jak řada z Vás už také postupně zjišťuje, nejedná se o jen o letní outfit tip. A tady je pár pro, proč je len ideální outfit také na zimu. 

Je len vhodný na zimu? Jednoznačně ano. 

Mezi přední vlastnosti lnu patří jeho dlouhotrvající výdrž a praktická stálost po celou dobu nošení. I z toho důvodu jej není třeba udržovat v šatníku pouze na letní měsíce. Jeho raw look ideálně podtrhuje elegantní a sofistikované outfity. 

Antibakteriálnost a skvělá tepelná vodivost jsou další pro, které pro len na zimu jasně hovoří. Outfity doplněné lněnou košilí či topem pak vynikají pro celodenní použití, kdy musíte zvládnout spousty rozličných denních nástrah a přitom se cítit stále neskutečně fresh, v pohodlí a elegantně. 


Jak nosit lněné oblečení v zimě? 

Lněné oblečení by mělo být nedílnou součástí vašeho celoročního kapsulového šatníku. Svůj největší potenciál získávají například lněné košile či topy u tzv. vrstvení, kdy každá vrstva vašeho outfitu plní svůj účel. 

Lněná košile se tak ideálně kombinuje například s body či spodním tričkem, která se starají o maximální udržení tělesné teploty a lněná vrstva ji doplní svou dobrou tepelnou vodivostí a přidá na teple po celé ploše lněného oblečení. 

V méně chladných dnech takový outfit můžete doplnit lehkým kabátem, v těch chladnějších může být skvělé přidat například vlněný svetr či oversized mikinu z organické bavlny. 


Lněné povlečení na zimu.

Pochopitelně stejné vlastnosti, které platí pro lněné oblečení, má i lněné povlečení. To bývá často mylně označováno jako povlečení na léto. I zde platí, že skvělá tepelná vodivost, antibakteriálnost a jemnost lnu tento mýtus vyvrací, resp. doplňuje - lněné povlečení je úžasné pro celoroční spánek, poskytuje velkou prodyšnost, příjemný omak a dlouhotrvající výdrž. 


Pár tipů pro péči o lněné oblečení:

  • díky svým antibakteriálním vlastnostem a odpudivosti nečistot není nutné lněné oblečení často prát - stačí jej pravidelně vyvětrat
  • lněná vlákna drží svůj neskutečně stálý tvar, přesto však doporučujeme oblečení nesušit - díky 100% podílu přírodních vláken (která sama rychle schnou) se mohou vlákna vysokými teplotami v sušičce poničit či ztratit svou barvu a lesk
  • lněné oblečení doporučujeme žehlit, ideálně zvlhčené, ale i přes sebe větší snahu počítejte s jeho drobným pomáčkáním, což je vlastnost, kterou si stejně většina z nás spíše zamilovala
  • žehlete ideálně na vrub, docílíte tím větší ochrany stálých barev
  • pokud již potřebujete lněné oblečení skutečně vyprat, doporučujeme praní na 30 °C (ideální s použitím co nejméně chemických přípravků)
  • naše lněná kolekce je vyrobena ze lnu s extra zjemňující úpravou Extra SoftFinish
Zpět na blog