Micromodal, vaše second skin

Micromodal, vaše second skin

Je neuvěřitelně jemný, pružný a pevný. A proto jej označujeme jako second skin. Vyrábíme z něj ty nejjemnější produkty jako je spodní prádlo, tílka nebo dámská body. Řeč je o micromodalu. 

Modal, micromodal, mikrovlákno

Modal, přesněji jeho micro verze, micromodal, je svou jemností zařazen do kategorie mikrovláken. Produkty z něj jsou tedy na omak jemnější než kousky z bavlny či viskózy. Svým charakterem je micromodal přirovnáván k hedvábí a díky kombinaci s elastanem je navíc velmi pružný a pevný. Jeho vlákna jsou pevná a hustá, díky čemuž tkanina také dlouho vydrží.

 

Pocitové výhody nošení micromodalu?

  1. Jemnost. Modal je neuvěřitelně jemná tkanina, kterou na těle prakticky necítíte

  2. Odolnost a opora. Modal je díky své těsné vazbě a dlouhým vláknům vysoce odolný a proto i při své jemnosti poskytuje oporu partiím, u kterých to oceníte

  3. Absorbuje vodu. Modal má o desítky procent vyšší savost než bavlna.

  4. Prodyšnost. Kombinace absorpce vody a prodyšnosti z něj dělá úžasný materiál na spaní, sport nebo intenzivní denní nošení, kde je vaše pokožka bezprostředně ve styku s materiálem (spodní prádlo z micromodalu, prádlo na spaní, body z micromodalu).

  5. Natahování, srážlivost a stálobarevnost. Modal se prakticky nesráží ani nevytahuje. Díky své vysoké absorpční schopnosti je navíc stálobarevný po celou dobu své životnosti

  6. Nemačká se a nežmolkuje.  

 

Je micromodal 100% přírodní materiál?

Pokud zadáte slovo micromodal do vyhledávače, vyskočí na vás označení stoprocentně přírodního materiálu, který je získáván z celulózy buku. Abychom byli úplně objektivní, je potřeba původ micromodalu trochu vysvětlit.

Ano, micromodal vzniká máčením bukových pláten, ze kterých se později tvoří textilní vlákna. Nicméně proces, kterým se bukové plátno přeměňuje na vlákna, vzniká použitím chemických látek (však mnohem méně než u ostatních materiálů). Modal tak není „100% bio“, ale rozhodně nepatří mezi umělé materiály. 

Modal a micromodal jsou tedy eco-friendly alternativou pro produkty, kde je vyžadována absolutní jemnost, pružnost a pohodlí. Růst bukového dřeva také vyžaduje velmi malé množství vody a vůbec celý proces zpracování modalu spotřebuje cca 10–20x méně vody než například zisk a zpracování bavlny

Jaký micromodal používáme my?

Po několikaletém testování jsme zvolili micromodal ve verzi 93% micromodal, 7% elastan v gramáži 185 gramů s certifikací OekoTex 100. Z micromodalu se u nás můžete setkat s dámskými i pánskými boxerkami, podprsenkami, dámskými tílky na spaní a body.

Vaše second skin

Pokud hledáte eco-friendly materiál s úžasnými vlastnostmi, micromodal je tou nejlepší volbou. Jedná se o prémiový materiál, kterému odpovídá jeho cena, ale zejména prvotřídní jemnost a kvalita. Micromodal bude zkrátka vaší second skin

Zkuste na vlastní kůži: 

Spodní prádlo z micromodalu - pánské boxerkydámské boxerkydámské podprsenky

Prádlo na spaní z micromodalu - dámská tílka & topydámské kraťásky

Body z micromodalu

 

 

Zpět na blog